Pēdējā hokeja spēle

1 Dinamo Rīga
2 CSKA Maskava

Rīgas DINAMO – Maskavas CSKA (01.02.2011)

Rīgas DINAMO otrdien ar 1:2 zaudēja Maskavas CSKA, palaižot garām iespēju divu nedēļu ilgā pārtraukumā doties kā „de facto” KHL izslēgšanas turnīra dalībniekiem. Karjerā pirmos vārtus KHL spēlē guva DINAMO uzbrucējs Ainars Podziņš, bet par labāko mājinieku sastāvā nosauca vārtsargu Krisu Holtu.

Rīgas DINAMO šajā mačā savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt aizsargs Arvīds Reķis (rokas savainojums) un uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs (kājas savainojums), bet ierindā atkal atgriezās vārtsargs Mikaels Telkvists, kurš gan palika rezervē.

Laukuma saimnieki Arēnā Rīga ātri vien pārliecinājās, ka Maskavas CSKA arī pēc šķiršanās no vairākiem vadošajiem spēlētājiem arvien ir nopietns spēks, jo pirmās trešdaļas vidū viesiem jau bija divu vārtu pārsvars. Rezultātu 6. minūtē atklāja CSKA komandas kapteinis Nikolajs Proņins, kurš īsi pēc DINAMO skaitliskā mazākuma beigām izmantoja mūsējo nesaprašanos savā zonā, kad visu aizmirsts viens pats vārtu priekšā raidīja ripu tuvas distances Holtam starp kājsargiem. Savukārt, pēc nepilnām 5 minūtēm Deniss Paršins tika aizmirsts viens pats pie mūsu vārtiem, un savā 25. dzimšanas dienā viņš šādu dāvanu eleganti izmantoja, jo viņam bija pietiekami daudz laika, lai bez steigas apspēlētu Holtu un otro reizi raidītu ripu vārtos. DINAMO gan ātri izdevās vienus vārtus atgūt, kad ceturtā maiņa labi pacīnījās viesu zonā, kā rezultātā Ainārs Podziņš izvirzījās ļoti labā metiena pozīcijā un precīzi trāpīja vārtu augšējā stūrī. Lai gan pirmā perioda izskaņā DINAMO uzbrukums aktivizējās un spēja radīt vārtu gūšanas iespējas, tomēr tās palika nerealizētas, jo allaž nedaudz pietrūka precizitātes un arī veiksmes. Arī otrajā periodā mūsu hokejistiem maz, kas izdevās laukumā, savukārt CSKA spēlējot bez lieka stresa visai veiksmīgi novirzīja spēli sev izdevīgā gultnē, gaidot DINAMO spēlētāju kļūdas un veidojot pretuzbrukumus. Vārtu gūšanas iespējas bija arī mājiniekiem, tomēr tās atkal palika neizmantotas. Trešajā periodā DINAMO hokejisti, skatītāju vētraini atbalstīti, nepārtraukti uzbruka, savukārt CSKA šādu spiedienu veiksmīgi izturēja un ļoti pārliecinoši aizsargājās tā pa īstam neļaujot mūsu hokejistiem uzņemt apgriezienus. Diemžēl Rīgas DINAMO nespēja vēlreiz spēlēs pret CSKA paveikt brīnumu, un 3. perioda beigās panākt izlīdzinājumu. Šoreiz armijnieki nosargāja savu pārsvaru, un svinēja pelnītu uzvaru, neļaujot Rīgas DINAMO jau justies kā pilntiesīgais play-off dalībniecei.

2011. gada 1. februāris, Arēna Rīga (8840 skatītāji)

Rīgas DINAMO – Maskavas CSKA 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Vārtu guvēji: 05:56 Proņin (Andronov, Časlava) 0:1, 10:24 Paršin (Suglobov, Zubov) 0:2, 11:39 Podziņš (Džeriņš, Štāls) 1:2.

Vārtsargi: Holt (59:01-60:00 tukši vārti) – Valiquette
Metieni: 24-28 (8-13, 6-9, 10-6)
Iemetieni: 27-23
Soda minūtes: 4-10 (2-2, 2-4, 0-4)
Labākie spēlētāji: Chris Holt – Denis Paršin